Odos senėjimui daro įtaką saulės ir aplinkos neigiamas poveikis, kuris mažina hialurono rūgšties ir kolageno kiekį odoje. Visi šie veiksniai lėtina ląstelių atsinaujinimą, odos elastingumą bei stangrumą. Veido odą taip pat veikia žalingi įpročiai, patiriamas stresas ir gravitacijos jėga, todėl raukšlių atsiradimas visiškai natūralus procesas. Tačiau, kai grožis yra ypač akcentuojama visuomenės vertybė, norisi kuo ilgiau išlikti jaunatviškos išvaizdos, todėl nuolat stengiamasi rasti būdų, kaip išsaugoti lygią ir skaisčią odą, kuri yra pagrindinis jaunystės simbolis.

Kadangi dažnai išoriškai naudojamomis priemonėmis, skirtomis raukšlių mažinimui, nusiviliama, ieškoma kitų alternatyvų, padedančių greitai atstatyti prarastą drėgmės balansą odoje. Kosmetikos gamintojai kuria įvairius produktus ir teigia apie šių efektyvumo naudą, patvirtintą atliktų tyrimų. Nors jų sudėtyje gali būti jūros dumblių, placentos ar net aukso, tačiau išoriškai vartojami kremai, kaukės dažniausiai suteikia momentinį ar kiek ilgesnį, tačiau ne tokį veiksmingą rezultatą, kaip atliekamos specialios veido injekcijos. Jau keletą dešimtmečių gydytojų pripažįstamas ir vienas geriausių būdų, kuris padeda regeneruoti drėgmę praradusių ląstelių būklę – hialurono injekcijos. Neseniai rinkoje atsirado namų sąlygomis naudojama hialurono rūgštis kremo ar gelio pavidalu, skirtų išoriniam naudojimui, tačiau jų veiksmingumas neprilygsta gydytojo kabinete atliekamoms injekcijoms. Jų metu hialurono rūgštis suleidžiama į paviršinį ir vidurinį odos sluoksnius, kur atkuriamas ląstelių drėgmės kiekis. Kai kuriais atvejais atsiranda abejonių dėl medžiagos pavadinimo, tačiau tai itin švelni priemonė, padedanti natūraliai atkurti ir išsaugoti odos glotnumą.

Hialurono rūgštis yra viena ir pagrindinių medžiagų, kuri atsakinga už mūsų odos gebėjimą įsisavinti drėgmę, padeda sulaikyti vandenį tarpląsteliniuose audiniuose, skatina jų atsinaujinimą. Kadangi hialuronas yra natūrali, žmogaus organizme esanti medžiaga, todėl nesukelia alergijos bei šalutinio poveikio, todėl tinka įvairių visiems odos tipams. Deja, su metais šios medžiagos sintezė organizme pradeda lėtėti, o jos skaidymas, priešingai – suintensyvėja. Todėl oda netenka drėgmės, sulėtėja medžiagų apykaita, formuojasi odos raukšlės, oda suglemba, praranda tonusą. Hialurono rūgšties injekcijos padeda atkurti prarastą hialurono rūgšties kiekį odoje ir tokiu būdu greitai atjaunina ir pagražina odą. Hialurono rūgštis injekcijoms naudojama laisva (mezoterapijos, biorevitalizacijos procedūros) ir stabilizuota forma (užpildai).

Hialurono injekcijos išlygina tiek nedideles mimikos, tiek gilias raukšles aplink akis ir lūpas. Šių injekcijų pagalba galima koreguoti net ir veido kontūrą: lūpas, skruostus, smakrą, suteikiant jiems pilnesnę formą, be to, taip galima atkurti ir veido simetriją. Hialurono pagalba veidui grąžinamas drėgmės balansas, suteikiama apimties, oda atrodo lygi, skaisti, liečiant yra švelni. Ši medžiaga padeda spręsti ir esančias odos problemas: gydo spuogus, bėrimus, padeda sumažinti randus. Kadangi sušvirkščiant medžiaga pasisavinama labai greitai, todėl ir rezultatai greitai tampa akivaizdžiai matomi.

Hialurono rūgšties injekcijų metu plona adata priemonė sušvirkščiama į pasirinktas sritis. Nors injekcija nėra skausminga, tačiau jautresnės vietos prieš procedūrą gali būti padengiamos nuskausminančiu kremu. Visa procedūra užtrunka iki valandos laiko, priklausomai nuo sričių, kurias norima atkurti. Injekcijų metu hialuronas įsigeria giliai į odą, užpildomi tarpai, atsiradę tarp ląstelių, šios apgaubiamos vandeniu. Šios injekcijos padeda apsaugoti ląsteles nuo kenksmingo aplinkos poveikio ir bakterinių infekcijų. Norint nuolatos išlaikyti lygią, glotnią veido odą, injekcijas teks kartoti. Reguliariai jas atliekant, poveikis išlieka ilgiau.

Kas yra mezoterapija ir kada ji taikoma? Mezoterpijos metu mikroinjekcijų pagalba į paviršinius ir vidurinius odos sluoksnius įvedamos biologiškai aktyvios medžiagos (hialurono rūgštis, vitaminai, aminorūgštys, mikroelementai, įvairių augalų koncentratai). Tokiu būdu oda efektyviai atjauninama, sprendžiamos įvairios problemos, gydomos ligos (bėrimai, kuperozė, randai, raukšlės, maišeliai po akimis, vystanti oda, celiulitas, strijos, nutukimas, pagurklis, plaukų slinkimas). Mezoterapija atliekama moterims ir vyrams nuo 18 metų amžiaus. Optimaliems rezultatams pasiekti dažniausiai prireikia keleto procedūrų.

Kas yra biorevitalizacija ir kada ji taikoma? Biorevitalizacijos metu į dermą (vidurinį odos sluoksnį) mažais kiekiais yra suleidžiama įvairios koncentracijos laisva hialuroninė rūgštis. Tokiu būdu ypač veiksmingai atstatoma odos drėgmė, atkuriamas odos vandens balansas, atsiranda optimalios sąlygos ląstelių atsinaujinimui, ląstelių metabolizmui, stimuliuojama kolageno, elastino ir savos hialurono rūgšties sintezė. Biorevitalizacija rekomenduojama esant pirmiesiems senėjimo požymiams, 30–35 metų amžiaus žmonėms. Optimaliems ilgalaikiams rezultatams pasiekti rekomenduojamas kelių procedūrų kursas.

Hialurono rūgšties užpildai. Tai stabilizuotos hialurono rūgšties preparatai, skirti ilgalaikiam raukšlių mažinimui, audinių apimties didinimui bei odos defektų pašalinimui. Šie užpildai taikomi, kai norima panaikinti nosies-lūpų raukšles, anatominius veido odos defektus, pakoreguoti veido ovalą, pakoreguoti lūpų apimtį ir formą, pakeisti skruostų formą, panaikinti įdubimus ir odos defektus (pvz. randai).

Hialurono rūgštis – tai labai efektyvi priemonė skirta odos drėgmės balanso atkūrimui ir estetinių defektų pašalinimui.

Lūpų putlinimas, ar lūpų didinimas?

Lūpų putlinimas – taip, ar ne? Lūpų forma kaip pirštų...

Spuoguotos odos priežiūra

Aknė – viena dažniausių odos ligų, apipinta šimtais mitų. Ji...

Biorevitalizacija

Biorevitalizacija – gilus drėkinimas. Šios procedūros metu oda yra atgaivinama...