Mezoterapija plaukams – plaukų stiprinimas. Tai saugus ir efektyvus plaukų slinkimo stabdymo būdas. Tokia procedūra ne tik skatina plaukų augimą, bet ir atgaivina silpnus bei plonus plaukus. Tai šiuolaikiškas ir pažangus būdas visų tipų alopecijai gydyti ir stiprinti lūžinėjančius bei skilinėjančius plaukus.

Patyrę specialistaiKvalifikuoti, patyrę specialistai
Sistemingas gydymasSistemingas gydymas
Išvenkite komplikacijųIšvenkite komplikacijų
Naudojama tik dermatologinė kosmetikaNaudojama tik dermatologinė kosmetika
Prieš atliekant mezoterapiją plaukams svarbu:
 • 12 val. prieš ir po mezoterapijos procedūros neplauti galvos odos ir nenaudoti papildomų kosmetinių priemonių;
 • pirmą dieną po procedūros vengti tiesioginių saulės spindulių, deginimosi soliariume, pirties, saunos.

Norint pasiekti geriausią rezultatą, mezoterapijos kursą turi sudaryti apie 5-7 procedūras intensyvaus gydymo ir 1 palaikomoji procedūra per mėnesį. Baigus visą gydymo kursą poveikis bus jaučiamas nuo 5 iki 10 mėnesių. Praėjus šiam terminui galima pakartoti plaukų mezoterapijos procedūras.

Kreiptis į specialistą dėl mezoterapijos procedūrų rekomenduojama toms moterims ir vyrams, kurie neteko plaukų ar juos praranda dėl:

 • hormonų pusiausvyros sutrikimo po nėštumo, gimdymo ar menopauzės;
 • sunkių ligų, chirurginių operacijų, stiprių medikamentų vartojimo;
 • židininio nuplikimo (kai išplikimo plotas neviršija 40 proc. plaukuotosios galvos dalies).
 • įvairaus amžiaus moterims ir vyrams;
 • norintiems sustabdyti sezoninį plaukų slinkimą;
 • kovojantiems su plikimu;
 • norintiems skatinti plaukų augimą;
 • norintiems sveikų ir stiprių plaukų.
 • suaktyvinami plaukų folikulai- stiprinamos plaukų šaknys;
 • apsaugomi ir stiprinami kapiliarai- užtikrinamas sveikas plaukų žvilgesys;
 • stimuliuojamas plaukų augimas;
 • mažinamas bet kokios kilmės plaukų slinkimas;
 • sudrėkinama ir pamaitinama galvos oda- tai padeda išvengti sudirgimų (pleiskanos, seborėjinis dermatitas ir kt.)
 • turint keloidinių randų formavimosi polinkį;
 • sergant sunkios formos cukriniu diabetu;
 • nėštumo ir maitinimo krūtimi metu;
 • esant nusilpusiai imuninei sistemai.

Suaugęs žmogus turi vidutiniškai 100-150 tūkstančių galvos plaukų, kasdien netenka apie 100 plaukų. Taigi šukuojantis ar ant drabužių randami keli plaukai neturėtų bauginti. Apie 90 proc. galvos plaukų yra aktyvūs ir nuolat auga. Kiekvienas plauko folikulas turi savo gyvenimo ciklą, kurį įtakoja žmogaus amžius, ligos ir daugybė kitų faktorių.

Plaukų slinkimo (plikimo) ir plonėjimo (silpnėjimo) tipai ir veiksniai:

 • Modelinis plikimas (androgeninė alopecia) – dažniausiai pasireiškianti plikimo forma, kuri paliečia apie 70 proc. vyrų ir 40 proc. moterų. Vyrams gali pasireikšti jau ankstyvoje paauglystėje, o moterims sulaukus 40 metų ar vėliau. Vyrams šio plikimo periodu būdingas pakaušio ir priekinės galvos dalies plaukų slinkimas (išretėjimas). Moterims šis negalavimas pasireiškia visų galvos plaukų susilpnėjimu.
 • Žiedininis nuplikimas (alopecia areata) – staigus plaukų slinkimas tam tikrose galvos zonose. Praplikusios zonos dažniausiai būna apvalios, monetos dydžio, kartais ir didesnės. Daugumai (apie 90 proc.) žmonių plaukai tose zonose savaime atauga per keletą metų. Šis plaukų slinkimas dažniausiai pasireiškia vaikams ir jaunimui. Tik itin retais atvejais šis plaukų slinkimas pereina į visišką nuplikimą. Šio negalavimo priežastys vis dar nežinomos, o žmonės patiriantys šį plaukų slinkimą, pasižymi puikia sveikata. Šį plaukų slinkimą galima efektyviai išgydyti šviesos terapija ar mezoterapija plaukams.
 • Pogimdyvinis plaukų slinkimas. Nėštumo periodu plaukų augimas suaktyvėja, tačiau pagimdžius dauguma plaukų folikulų pereina į ramybės fazę. Praėjus 2-3 mėnesiams po gimdymo gali atsirasti stiprus plaukų slinkimas, kuris truks net iki 6 mėnesių. Vėliau plaukų augimas normalizuojasi. Norint pristabdyti plaukų slinkimą, atsiradusį po gimdymo, galima naudoti įvairias priemones tam sustabdyt, tačiau bene efektyviausiai veikia mezoterapija plaukams arba PDT šviesos terapija.
 • Hormoninis plaukų slinkimas. Plaukų slinkimas padidėja menopauzės periodu, nes tuoment mažėja atsakingo “už plaukų augimą” hormone - estrogeno- kiekis. Šiuo laikotarpiu bene efektyviausiai gelbėja mezoterapija plaukams bei PDT šviesos terapija. Beja, bet kuriuo atveju esant plaukų slinkimui reikia patikrinti skydliaukės, progesterono ir dehidrotestosterono (DHT) hormonų lygį – tai trys pagrindiniai hormonai, kurie lemia plaukų netekimą. Kad būtų išsiaiškinta skydliaukės patologija, reikia patikrinti tireostimuliuojančio hormono (TSH), taip pat T-3 ir T-4 kiekį. Mažas vieno jų lygis gali sukelti plikimą. Tuo atveju, jei tireoidiniai hormonai nekalti, pagal plikimo pobūdį galima nuspėti, dėl kokio hormono plinkama. Jei vyras plinka „per vidurį“, o plaukų lieka iš šonų, gali būti, jog pažeista testosterono ir jo metabolito dehidrotestosterono apykaita. Jei taip plinka moterys, tai taip pat liudija apie testosterono ir dehidrotestosterono pažeidimus.
 • Ligos gali sąlygoti pagausėjusį plaukų slinkimą. Esant karščiavimui, susirgus gripu ar grybeline infekcija plauko folikulas pereina į ramybės fazę, o tai pasireiškia kaip plaukų slinkimas. Dažniausiai per porą mėnesių plaukų slinkimas sustoja. Norint paspartinti regeneracinį procesą, galima naudoti specialias plaukų augimą skatinančias priemones. Tačiau mezoterapija plaukams rezultatą duos greičiausiai.
 • Stresas – tai itin dažna plaukų slinkimo priežastis. Šis plaukų slinkimas anksčiau ar vėliau savaime dingsta. Norint sustabdyti plaukų slinkimą, vertėtų vengti stresinių situacijų, jaudulio. PDT šviesos terapija efektyviai veikia tiek psichologinę žmogaus savijautą, tiek skatina plauko folikulo regeneraciją.
 • Vaistai, genetika, vitaminų trūkumas, kraujo kokybė taip pat lemia plaukų slinkimą. Stebuklingo vaisto nuo plikimo nėra, tačiau šį trūkumą pakoreguoti tikrai įmanoma atliekant mezoterapiją plaukams ar naudojant PDT šviesos terapiją.

Mezoterapija plaukams, mezoterapija galvos odai, – tai šiuolaikinė metodika, plačiai taikoma sprendžiant įvairias galvos odos problemas (pvz.: seborėja), gerinanti galvos odos kraujotaką bei audinių oksigenaciją ir aprūpinanti plaukų folikulus maisto medžiagomis. Mikroinjekcijomis suleidžiama į galvos odą specialūs plaukams stiprinti vitaminai ir kitos plaukų stiprinimo medžiagos. Plaukų folikulų mitybos pablogėjimas – pagrindinė plaukų slinkimo, išplonėjimo ir lūžinėjimo priežastis. Atliekant mezoterapiją plaukams, normalizuojasi riebalinių liaukų veikla, išnyksta pleiskanos, galvos oda tampa švari, plaukai nustoja slinkti, skilinėti, pailgėja jų augimo fazė, skatinamas naujų plaukų augimas. Plaukai tampa švelnūs ir blizgantys. Be to, mezoterapija plaukams taikoma žilų plaukų atsiradimo profilaktikai.

Mezoterapijos plaukams mikroinjekcijų dėka preparatai patenka iki pat plauko folikulo.

Mezoterapija plaukams gerina galvos odos mikrocirkuliaciją, aprūpina plaukų folikulus jiems būtinomis medžiagomis vitaminais ir mikroelementais.

Oderma klinikoje naudojamas mezoterapijos gydomasis Revitacare kokteilis, skirtas aktyviam plaukų atgaivinimui, jų sustiprinimui, susidedantis iš vitaminų, mikroelementų, aminorūgščių, augimo faktorių. Preparato sudėtis yra unikali. Jo formulėje yra helurono rūgšties, 5 amino rūgštys (argininas-cisteinas-glutaminas-glicinas-ornitinas), mineralinė druska (cinkas), 6 B grupės vitaminai. B grupės vitaminai plaukų folikulams stimuliuoti, amino rūgštys audiniams maitinti ir hialurono rūgštis intensyviam drėkinimui. Šios unikalios formulės ingredientai mezoterapiją plaukams padaro itin efektyvią.

Mezoterapija plaukams Oderma Klinikoje yra parenkama individualiai kiekvienam pacientui, atsižvelgiant į problemą ir ją sukėlusią priežastį.

Konsultuoja
Dainora Tumienė
Dainora Tumienė
Odos terapeutė

Kainos

Procedūra
MEZOTERAPIJA PLAUKAMS (REKREACINIAM SLINKIMUI GYDYTI)
45 €