Randas – žymė, atsirandanti po odos sužalojimo, traumos arba medicininės intervencijos: po skiepų, nudegimų, įpjovimų, įkandimų, apgamų šalinimo ar užsitęsusio spuogų gydymo. Mūsų Odos klinikoje atrofiniai randai šalinami atliekant homeopatinių medžiagų injekcijas arba cheminių pilingų kursą.

Randai skirstomi pagal spalvą, tekstūrą, savo gyvavimo laikotarpį. Raudoni randai – uždegiminių procesų odoje gijimo metu ar išsiplėtusių kapiliarų pasekmė. Rudi randai susiformuoja esant per dideliam pigmento melanino susikaupimui, balti randai priešingai – esant mažam melanino kiekiui. Randai būna iškilę ir įdubę. Iki šešių mėnesių randas laikomas dar besiformuojančiu, todėl šiuo laikotarpiu gijimo efektą dar gali pagerinti naudojami preparatai. Po pusmečio ir vėliau, esant netenkinamam estetiniam rezultatui, rekomenduojama atvykti konsultacijai pas dermatologą dėl rando gydymo galimybių.

Patyrę specialistaiKvalifikuoti, patyrę specialistai
Sistemingas gydymasSistemingas gydymas
Išvenkite komplikacijųIšvenkite komplikacijų
Naudojama tik dermatologinė kosmetikaNaudojama tik dermatologinė kosmetika
Norint išvengti rando užgijus spuogui draudžiama mechaniškai dirginti pūlinį

Spaudžiant spuogus traumuojama oda. Dėl to gali atsirasti antrinė infekcija, kuri skatina gilesnių ir didesnių randų atsiradimą. Efektyviausias randų gydymas būna ankstyvajame randėjimo laikotarpyje, kai jungiamasis audinys užpildo odos defektą, formuojasi ir tvirtėja. Randai savo įprastą formą įgauna per 6 mėnesius.

Reikia suprasti, kad visiškai rando išgydyti neįmanoma, tačiau sušvelninti, sumažinti galima. Vienas iš patogiausių ir mažiausiai pastangų reikalaujančių būdų – įvairūs geliai, kremai ir tepalai. Jie lygina, minkština ir švelnina randus, skatina jų nykimą. Kiti būdai – cheminis ar mechaninis odos šveitimas (mikrodermabrazija) ir PDT impulsinė šviesos terapija. Randus taip pat naikina silikoniniai preparatai, homeopatinės priemonės, minkštinantys kremai. Po didesnių sužalojimų likusiems randams šalinti naudojami specialūs elastiniai-kompresiniai gaminiai. Jie spaudžia randinius audinius ir lėtina kraujotaką, taip sumažindami rando didėjimo galimybę. Randai naikinami taip pat atliekant hormoninių vaistų – kortikosteroidų arba homeopatinių preparatų injekcijas.

Oderma klinikoje randai likę po spuogų šalinami:

 • PDT impulsine šviesos terapija;
 • injekcijomis;
 • bei Rūgščių pagalba.
 • Randų šalinimas yra neskausminga procedūra, tačiau gali sukelti odos pleiskanojimą. Tokią procedūrą geriausiai atlikti rudens ir žiemos metu, nesant aktyviems saulės spinduliams. Plačiau apie randų šalinimą skaitykite mūsų naujienų skiltyje "Randai po spuogų. Randų šalinimas".

  Konsultuoja
  Dainora Tumienė
  Dainora Tumienė
  Odos terapeutė

  Kainos

  Procedūra
  RŪGŠTIS RANDŲ NAIKINIMUI
  nuo 35 €
  MEZOTERAPIJA RANDŲ LYGINIMUI, ŠALINIMUI
  nuo 35€