Jei pavieniai spuogai iškyla retkarčiais ir greit užgyja – tai dar ne bėda. Jei vienam spuogui nespėjus
užgyti, jaučiate naujų spuogų kilimą, jei jie skausmingi ir ilgai negyjantys – simptomai apie odos ligą
aknę. Aknė, visuomenėje plačiai vadinama spuogais, yra lėtinė, uždegiminė, dažnai atsikartojanti liga,
varginanti ne tik paauglius, bet ir suaugusius žmones.

Spuogai ar aknė?
Jei pavieniai spuogai iškyla retkarčiais ir greit užgyja – tai dar ne bėda. Jei vienam spuogui nespėjus užgyti, jaučiate naujų spuogų kilimą, jei jie skausmingi ir ilgai negyjantys – simptomai apie odos ligą aknę. Aknė, visuomenėje plačiai vadinama spuogais, yra lėtinė, uždegiminė, dažnai atsikartojanti liga, varginanti ne tik paauglius, bet ir suaugusius žmones. Uždegimas apima pilosebacinį vienetą – riebalinę liauką ir plauko folikulą. Aknė dažniausiai pasireiškia veide – kaktos, tarpuakio, smilkinių, nosies, skruostų ir smakro srityje. Jei aknė sunkesnės formos, bėrimai plinta ir į pasmakrę, kaklą, nugaros ir krūtinės sritis. Aknei būdingi ir pirmiausia formuojasi neuždegiminiai bėrimai –  balti (uždari) komedonai ir juodi (atviri) komedonai. Kartu galima pastebėti ir uždegiminius bėrimo elementus, tai raudonos papulės ir pūlinukai. Jei aknės forma sunki, tai visada matysime ir didesnius, skausmingus mazgus, cistas, kurie gali būti pilni pūlių. Jei apžiūrint pastebime, kad spuogai gydami palieka ne tik patamsėjusias ar raudonas dėmeles, bet ir randus, o ypač gilius – skubiai reikia kreiptis į dermatologą, kad paskirtų rimtą ir kompleksinį gydymą. Tai jau sunkios aknės požymiai, ir visada būtina gydyti sisteminiais vaistais, taikyti gydomąsias procedūras.
Mityba. Spuogai ant veido neatsiranda be priežasties. Dažniausiai tai sukelia kažkoks dirgiklis ir labai dažnai juo būna maisto produktai. Nebūtina keliauti pas alergologą, kad jis atliktų testą ir įvertinų, kokiems maisto produktams esate alergiškas. Šiais laikais tokie testai gana populiarūs, tad labai dažnai parodo, kad žmogus alergiškas labai daug kam. Kur kas paprasčiau pačiam pastebėti savo mitybą ir įvertinti, ar po tam tikrų maisto produktų ar jūsų veido esanti aknė netapo ryškesnė. Spuogai ant smarkro labai dažnai atsiranda dėl pieno produktų, tad pabandykite sumažinti jų kiekį. Taip pat žmonės tikina, kad atsisakius kiaušinių oda taip pat tapo gražesnė. Galiausiai, riebus maistas. Dažnai alergijas sukelia ne patys maisto produktai, tačiau juose esančios medžiagos, kurios dedamos, kad produktas būtų didesnis ir spalva skalsesnė.

Prasta higiena. Kodėl atsiranda spuogai? Spuogai ant kaktos dažniausiai išduoda, kad žmogaus higiena yra prasta ir ją būtina koreguoti. Žinoma, tai nereiškia, kad žmogus yra nevalyvas. Labai dažnai pasirenkamos netinkamos odos priežiūros priemonės, kurios ne tik kad nepadeda sumažinti spuogų, tačiau priešingai - didina jų skaičių. Po sporto labai svarbu tinkamai nuvalyti veidą taip pat. Juk dažniausiai sporto metu visi prakaituojame ir jeigu likusią dieną vaikščiosite su veidu ant kurio prieš valandą bėgo prakaitas - ne tik galite smirdėti, tačiau taip pat ir dirginsite odą. Štai spuogai ant kaklo dažniausiai yra prastos higienos rezultatas, kadangi daugelis kaklui neskiria tiek dėmesio, kiek veidui o tikrai reikėtų, kadangi būtent kaklas yra veido “rėmelis”, tad kai jis yra gražus - gražus ir visas veidas.

Nuolatinis veido lietimas. Kaip atsikratyti spuogų? Pirmiausia nustokite liesti savo veidą. Labai daug mūsų tai daro impulsyviai net nepagalvodami apie tai, kad nuo pirštų pernešame bakterijas ant veido. Na, o kuo daugiau bakterijų - tuo daugiau odos problemų. Jeigu esate vienas iš tų žmonių, kuris impulsyviai liečia savo veidą ir labai dažnai to nejunta pats - tokiu atveju rekomenduojame kuo dažniau jį plauti paprasčiausiu vandeniu. Taip pat ir rankas, žinoma.

Veido švietimas. Poodiniai spuogai dažniausiai atsiranda tuomet, kai veidas yra per daug intensyviai šveičiamas. Žinoma, negyvų ląstelių panaikinimas yra būtinas ir veido šveitimas labai rekomenduojamas, tačiau jeigu jūsų oda oda yra spuoguota - šveitimas gali būti labai žalingas. Juk taip oda bus dar labiau dirginama ir atsivers opelės, kurias užgyti bus sunku. Yra keli skirtingi veido šveitimo būdai. Rinkitės lengvesnį, bet tokį šiurkštų, pavyzdžiai, avižomis.

Vitaminų trūkumas. Spuogai ant kaktos, spuogai ant kaklo, spuogai ant smakro ir kitose vietose gali jus kankinti todėl, kad jūsų organizmui trūksta tam tikrų medžiagų. Dažniausia priežastis - cinko trūkumas. Pabandykite gerti vitaminus ir žiūrėkite, kaip keičiasi jūsų veido odos būklė.

Tam tikri sveikatos sutrikimai. Jeigu tam tikrą jūsų veido dalį nusėjo spuogai – tai nebūtinai reiškia tiesiog riebią odą. Alternatyvios medicinos specialistai įsitikinę, kad bėrimai ant tam tikrų veido sričių gali nurodyti į labai konkrečias sveikatos problemas.

Ir visos kitos iki galo neištirtos priežastys. Stresas, miego trūkumas, genetika, negatyvios mintys...
Spuogų gydymas yra kompleksiškas rezultatus pasiekti galintis būdas. Pirmiausia labai svarbu surasti priežastis, kodėl giluminiai spuogai jus kankina ir tik tuomet rinktis priemones, kurios gali padėti kovoti su šiomis problemomis. Spuogų gydymas nėra staigus ir greitas procesas. Teks skirti šiek tiek laiko, kol pavyks pamatyti rezultatus. Visgi, viskas yra įmanoma, tad pradėkite nuo priežasties atradimo ir pasikonsultavimo dėl gydymo Oderma odos klinikoje. Mes gydome spuogius pačiom saugiausiom ir veiksmingiausiom procedūrom bei vaistiniais preparatais.
  • tik patyręs specialistas gali nuspręsti kokias procedūras taikyti ir kokias priemones parinkti. Mūsų klinikoje dirba ilgametę darbo patirtį (kai kurie net 25 metus) turintys specialistai, kurie tobulina savo kvalifikaciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse;
  • veido oda yra labai jautri ir netinkamas spuogų gydymas gali palikti randus visam gyvenimui. Jei pasinaudosite mūsų klinikos profesionalų paslaugomis, išvengsite tokių kraujosrūvų ir randų komplikacijų;
  • kiekviena procedūra atliekama tik su aukščiausios kokybės dermatologiška kosmetika;
  • dedame pastangas, kad pateisintume kiekvieno kliento pageidavimus ir viršytume jo lūkesčius.
Dėl didelio pacientų pasitikėjimo ir lankomumo, galime pasiūlyti itin patrauklias kainas už procedūras.
Konsultuoja
Dainora Tumienė
Dainora Tumienė
Odos terapeutė