Žmogaus estetinė išvaizda didele dalimi priklauso nuo veido odos išvaizdos. Spuogai kelia ne tik didžiulį diskomfortą, bet ir slopina gyvenimo džiaugsmą. Nors spuogai daugeliui atrodo nepavojingi, tačiau neprižiūrint spuogų gydymo proceso, jie gali palikti sunkiai taisomus šalutinius reiškinius – randus (post acne randai). Jauni žmonės turintys spuogų, dėl to itin nerimauja. Spuogai jiems gali sukelti liūdesį, net depresiją. Todėl spuogų gydymas yra labai svarbu.

Patyrę specialistaiKvalifikuoti, patyrę specialistai
Sistemingas gydymasSistemingas gydymas
Išvenkite komplikacijųIšvenkite komplikacijų
Naudojama tik dermatologinė kosmetikaNaudojama tik dermatologinė kosmetika
Ligos aknės (acne) eiga

Kliniškai paprastieji spuogai pasireiškia juodais ir baltais inkštirais, vadinamaisiais komedonais, pūlinukais, cistomis, gilių spuogų vietose formuojasi randeliai. Pažeidžiama veido, kaklo, krūtinės, nugaros oda.

Galima skirti paviršinę ir giliąją spuogų formas. Tose vietose, kur raginės epidermio ląstelės sukimba su riebalais ir užkemša plauko folikulą, formuojasi komedonai. Aplinkinėje odoje susiformuoja mazgelių, kurie gali supūliuoti (plauko folikulo dominuojantis mikroorganizmas Propionebacterium acnes). Uždegimo sukietėjimui (infiltratui) padidėjus ir susiliejus, gali atsirasti gilių, kietų infiltratų. Moterims kartu su spuogais kartais stebimas padidėjęs plaukuotumas bei menstruacijų sutrikimas.

Liga dažniausiai išryškėja paauglystėje (15-19 metais), tačiau gali atsirasti ir vėliau. Ji gali tęstis ilgai (mėnesius ar metus) su naujais paūmėjimais ir pagerėjimais. Raudonieji spuogai (acne rozacea) – odos liga, pasireiškainti odos raudonumu ir spuogais. Serga šia liga daugiausiai 30 – 50 metų amžiaus žmonės.

Dažna komplikacija – prisidėjusi antrinė infekcija ir pūlinukų formavimasis (toks užkrėtimas galimas spaudant inkštirus). Spuogų gydymas, pūlinukų gydymas yra būtinas, nes negydimi jie dažnai palieka (post acne) randus.

Spuogų gydymas yra ilgalaikis, reikalaujantis tiek paciento, tiek gydytojo kantrybės. Sunkias šios ligos formas gali gydyti tik gydytojas dermatologas, kosmetologas.

Skiriamas vietinis ir sisteminis spuogų gydymas. Vietiškai vienu ar keliais preparatais kombinuojant juos galima atlikti spuogų gydymo procedūras. Spuogų gydymui taikoma:

1. Komedonų valymas – mechaninis veido odos valymas; cheminis valymas, naudojant vaistinių rūgščių preparatus. Veido odai valyti skirti preparatai su benzoilperoksidu (1-5 proc., 10 proc. tirpalas, želė, kremas). Naudojant šiuos preparatus jau po kelių dienų oda tampa švelnesnė, lygesnė, sumažėja pūlinėlių, nes benzoilperoksidas naikina ir plaukų folikule esančius mikroorganizmus. Inkštirus veikia ir azelaininė rūgštis. Stipriausią poveikį turi retinoidai (tretinoinas).

2. Plauko folikule esančių mikroorganizmų slopinimas – išoriškai naudojami eritromicino, tetraciklino, klindamicino grupės vaistai. Tačiau išoriškai gydyti vien antibiotikais nerekomenduojama ilgiau nei 4-6 savaites, nes gali atsirasti bakterijų atsparumas.

Kartais sisteminis spuogų gydymas derinamas su vietiniu. Esant sunkiai acne formai, spuogai gydomi derinant ir geriamus preparatus, tokius kaip:

1. Spuogų gydymas antibiotikais – dažniausiai eritromicinas, doksiciklinas (į penicilino grupės antibiotikus acne bakterijos nereaguoja). Spuogų gydymas antibiotikais rekomenduojamos ne anksčiau, kaip sulaukus 14-os metų (kuo vėliau – tuo geriau, nes vaistai nėra tokie nekalti, kaip gali atrodyti);

2. Hormonai; jaunoms moterims skiriama vyriškų hormonų androgenų veiklą slopinančių preparatų (ciproterono acetatas)

3. Retinoidai (izotretinoinas) naudojami ypač sunkioms formoms gydyti (randėjantys, cistiniai spuogai). Juos draudžiama vartoti nėštumo metu.

Estetinės kosmetologijos specialistai žino, kad spuogų gydymas yra sunkus ir ilgas darbas, tačiau naujosios technologijos ir ilgametė patirtis gali daryti stebuklus.

Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad spuogų gydymas turi būti reguliarus. Nes spuogas yra tik pasekmė. Gali būti, kad nuo to momento, kol užsikemša riebalinė liauka iki spuogo pasirodymo gali praeiti net iki 3 mėnesių.

Plačiau apie spuogus, acne gydymą skaitykime sekančioje skiltyje “Spuogai ant nugaros…”

  • Tik patyręs specialistas gali nuspręsti kokias procedūras taikyti ir kokias priemones parinkti. Mūsų klinikoje dirba ilgametę darbo patirtį (kai kurie net 25 metus) turintys specialistai, kurie nuolat tobulina savo kvalifikaciją ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

  • Veido oda yra labai jautri ir netinkamas spuogų gydymas gali palikti randus visam gyvenimui. Jei pasinaudosite mūsų klinikos profesionalų paslaugomis, išvengsite tokių komplikacijų, kaip kraujosrūvos, randai.

  • Kiekviena procedūra atliekama tik su aukščiausios kokybės dermatologiška kosmetika. Mes manome, kad spuogų gydymas turi būti atliekamas sistemingai reguliariomis procedūromis, todėl spuogus gydome kombinuojant lazerines technologijas, rūgštinius pilingus, bei kitas valomąsias procedūras.

  • Dedame pastangas, kad pateisintume kiekvieno kliento pageidavimus ir viršytume jo lūkesčius. Dėl didelio pacientų pasitikėjimo ir lankomumo, galime pasiūlyti itin patrauklias kainas už procedūras.

Konsultuoja
Dainora Tumienė
Dainora Tumienė
Odos terapeutė

Kainos

Odos valymas
SPUOŲ GYDYMAS VAISTINĖMIS MEDŽIAGOMIS
38-40€
SPUOGŲ GYDYMAS RŪGŠTINIU PILINGU
38-45€
SPUOGŲ GYDYMAS FOTO DINAMINE ŠVIESA
30-40€
SPUOGŲ GYDYMAS DERMATOKOSMETINĖMIS PROCEDŪROMIS
40-50€
SPUOGŲ GYDYMAS SU VAISTINĖMIS MEDŽIAGOMIOS
30€
RIEBIOS ODOS PROCEDŪRA SPUOGŲ GYDYMUI CHRISTINA
35€
SPUOGŲ GYDYMAS FIZIOTERAPINIU PRINCIPU GALVANINE SROVE
35€
SPUOGŲ GYDYMAS AUGALINĖS KILMĖS VALOMAJA PROCEDŪRA
25€
SPUOGŲ GYDYMAS CHEMINIU PILINGU O.D.A GLIKOLIO/ PIENO (PILINGAS, SERUMAS, MASAŽAS, KAUKĖ, KREMAS)
35€
SPUOGŲ GYDYMAS CHEMINIU PILINGU O.D.A EXPRESS (PILINGAS, SERUMAS, RAMINANTIS BARBADOS BALZAMAS)
25€
SPUOGŲ GYDYMAS CHEMINIU PILINGU ,,PELENĖS EFEKTAS“ SESDERMA (ARGIRELINAS, PIENO R. SU VIT C MILTELIAIS, VIT C AMPULE, MASAŽAS, ALGINATO KAUKE, KREMAS SU VIT C)
35€
KOMBINUOTA RŪGŠTIS (MESOESTETIC)
35€
MIGDOLINĖ RŪGŠTIS (MESOESTETIC)
35€
TCA RŪGŠTIS (MESOESTETIC)
40€
GLIKOLINĖ RŪGŠTIS (DERMACEUTIC)
35€
SALICILO RŪGŠTIS (MESOESTETIC)
35€
TCA RŪGŠTIS (DERMACEUTIC)
50€